Strony

sobota, 8 lutego 2014

Moje sposoby&metody na naukę! :)

 HEJOOOOOO :)

Nauka, dziwnie pisać o niej notkę, kiedy mamy weekend, no ale cóż :D. Dzisiaj przedstawię Wam parę metod, które sama stosuję i które naprawdę mi pomagają. W tym roku naprawdę podciągnęłam się w nauce i traktuję to jako coś poważnego, bo jak wiadomo - uczymy się tylko i wyłączna dla siebie, nie dla mamy, taty, nauczycieli itd. Dużo osób mówi, że chce mieć świetną pracę, będzie kąpać się w pieniądzach, ale nie przykłada się w ogóle do nauki, hmm... zobaczymy za parę lat :)

Przede wszystkim, kiedy mam się uczyć wybieram coś wygodnego - nie byłabym wstanie siedzieć w obcisłych spodniach i bluzce, po prostu nie mogłabym się zrelaksować.
Kiedy jest mi już wygodnie przelewam wszystkie moje myśli na papier, co muszę zrobić, posprzątać itd. właśnie przed nauką wykonuję te czynności, po to, by mieć "czysty umysł", ważne też dla mnie jest, żebym miała porządek, nie jestem w stanie się skupić na nauce, kiedy widzę, że mam nieposkładane pranie, czy nieodkurzony pokój.
Kiedy zrobiłam już wszystko, co musiałam, wtedy zasiadam i zapisuję czego konkretnie muszę się nauczyć i jakie ćwiczenia odrobić - to naprawdę pomaga, bo nie musicie ciągle pamiętać  tym, co musicie zrobić.
Świeże powietrze, muszę mieć do niego dostęp, po prostu lepiej mi się wtedy pracuje i Wam również to polecam :).
Nie wiem, jak Wy, ale uwielbiam, kiedy coś mi ładnie pachnie, wtedy się relaksuję miłym zapachem i nauka szybciej mi się wbija do głowy.
 Muzyka - może nie przy nauce, natomiast przy odrabianiu lekcji, to naprawdę fajny umilacz czasu, podśpiewuję sobie odrabiając lekcje, dzięki czemu czas szybciej mi mija i nie czuje znudzenia.
Wygodne miejsce do nauki, muszę mieć wygodę podczas nauki, dlatego, że wtedy wygodnie jest mi coś powtarzać, czy uczyć się czegoś na pamięć :).
Ok! Kiedy jesteśmy już przebrane, mamy pachnąco i wygodnie, to czas zacząć się uczyć! Tutaj mam matematykę. Ja uczę się w ten sposób, że rozwiązuję wieeele przykładów z książki, czy te, które już robiliśmy już w szkole, a później sprawdzam, czy mam dobrze, to naprawdę pomaga.
Jeśli chodzi o takie przedmioty jak geografia, biologia, chemia itp. po prostu robię ćwiczenia a później powtarzam sobie, jeszcze raz jakieś definicje itd.

Okej kochani, to już wszystkie moje sposoby, mam nadzieję, że post Wam się spodobał :). Buziaki!
Napiszcie jakie są Wasze sposoby na naukę :)

10 komentarzy:

 1. Niektóre sposoby są na prawdę ciekawe jeden chyba nawet wykorzystam :D
  mzmzycie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. jeszcze takiego posta nie widziałam;) ale fajnie, trzeba się dzielic takimi pomysłami, może komuś pomogą :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie z takim zamiarem zrobiłam tego posta :)
   Buziaki!

   Usuń
 3. wielbie twój blog i nawet nie żaluję że tu wejdę bo wiem że zawsze czekam mnie tu coś ciekawego :) Świetny sposób na naukę , moje są podobne ;D Mam właśnie zamiar zakupić te pachnidła :) Zapraszam

  http://pamietniknatalie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jejku! Ogromnie mi miło i strasznie Ci dziękuję :)
   Buziaki!

   Usuń
 4. Bardzo fajne sposoby ;) Moje są bardzo podobne, ale nawet przy zwykłym odrabianiu lekcji nie mogę słuchać muzyki, bo wtedy bardziej skupiam się na niej niż na nauce xD pozdrawiam ;)

  http://loveilivesiforever.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja podobnie, ale czasami wolę sobie puścić :D
   Buziaki!

   Usuń
 5. świetne sposoby :)
  mam podobne ;) ale robię też tak że np. nastawiam sobie budzik za 40 min i przez ten cały czas skupiam się na nauce, dzwoni budzik robię przerwę itd. bardzo pomaga się skupić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super pomysł! Wypróbuję przy najbliższej nauce :).
   Buziaki!

   Usuń

Dziękuję za każdy komentarz :).
Zawsze się odwdzięczam :).